
Deze week werd bekend dat mensen zich in woonwijken het meest ergeren aan hardrijders. Dit blijkt uit de Veiligheidsmonitor van het CBS. Op plek twee staat hondenpoep. Hardrijden wordt vooral op het platteland irritant gevonden. Zo wil bijvoorbeeld in Emmen 34 procent van de ondervraagden dat de overheid als eerste hardrijders aanpakt, tegenover 12 procent in Amsterdam.
Qua leeftijden valt op dat 65-plussers zich het meest aan hondenpoep storen. Bij mensen tussen de 45 en 65 is te hard rijden een grote bron van irritatie. De ergernis over parkeerproblemen is het grootst bij 25 tot 45 jaar.
XTNT-er Gerard sprak er over op Stand.nl in het programma Spraakmakers op NPO Radio 1 en voor televisie op Omroep Gelderland. Hij pleit vooral voor het logisch inrichten van 30 km gebieden zodat dit oproept tot lage snelheid en – hoe lastig het misschien ook is – op elkaar er wat meer op aanspreken. Vaak zijn het toch (sommige) bewoners zelf die (zonder het te beseffen) het gaspedaal wat te diep intrappen.
Luister mee naar Stand.nl over dit onderwerp: Te hard rijden in woonwijken is misdadig!
En/of kijk mee naar Omroep GLD nieuws: Hardrijders grootste ergernis