Steekwoorden
Fietsstimulering, spitsmijden, belonen, app, Beter Benutten, ervaren, competitie, bedrijvenbenadering, werkgevers, werknemers
Het project
Een belangrijk doel binnen Beter Benutten Vervolg was het zorgen voor minder auto’s in de spits. Hiervoor is gedragsverandering van automobilisten nodig. De regio’s Maastricht en Midden Nederland wilden hierbij inzetten op de fiets en werken met het programma ‘In Beweging’. XTNT bracht in dit programma gedrags- en werkgeverskennis in om zoveel mogelijk mensen en werkgevers in beweging te krijgen. We hebben hierbij de verzamelde kennis benut uit de door ons uitgevoerde studie ‘Change is Cool’ (in opdracht van het ministerie van I&M).
In het programma ‘In Beweging’ konden deelnemers in de app TimesUpp hun fietsritten plannen, kregen ze een vertrekalarm, werden fietsritten geregistreerd en ontvingen ze punten en credits. De punten telden mee in een online competitie, de credits konden ze besteden in een webshop. Deelnemers hadden ook de mogelijkheid om in een team mee te doen (Samen In Beweging). Het team fietste naar een zelf gesteld doel van fietsritten. Haalde het team 80% of meer van haar fietsdoelstelling, dan verdienden ze een gouden medaille en een teamprijs.
Rol van XTNT
XTNT werkte bij de inzet van het programma ‘In Beweging’ in Midden-Nederland en Maastricht als onderaannemer van Innovactory. Innovactory heeft TimesUpp ontwikkeld en was hoofdaannemer van de projecten binnen de raamovereenkomst IMMA (Integrale Mobiliteits Management Architectuur). Onze psychologen brachten hun gedragskennis in om met beloningen, gamification en communicatie zoveel mogelijk mensen te doen bewegen. Daarnaast waren onze “In Bewegingsmakelaars” (mobiliteitsmanagers) verantwoordelijk voor het activeren van werkgevers en het samenwerken met andere (Beter Benutten) projecten.
Opdrachtgever: Maastricht Bereikbaar & Beter Benutten Vervolg Midden Nederland (provincie Utrecht)
Projectteam
Samenwerking met
>> Innovactory
>> Buro Benk
>> MapTM
>> CGI
>> Studio Kwiek